Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 11. prosince 2023 Dana
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J81o89s64e34f 80P69o36t75r

28. 11. 2015 0:53

Autor nám tady představuje hinduistickou filozofii, která oslovuje i některé příslušníky evropského civilizačního okruhu.

Hinduismus a vedle toho  i budhismus vytvořili Ariové, nám Slovanům  příbuzní (védu = vědy, jóga= jho...), kteří ve starověku opustili svou evropskou domovinu a dostali se až do oblastí, kde dneska je Irán, Afganistán, Indie. V Indii, pravděpodobně pod vlivem nesnesitelného tropického klimatu vytvořili filozofii, která je v příkrém protikladu evropského myšlení.

Život je utrpení, podmiňované žádostmi člověka, východiskem je potlačit život, být pasivní, podvolit se osudu, nesnažit se, skoncovat se životem rozplynutím a zhasnutím v nirváně. Evropská civilizace tvrdila, život je dar, musíme se snažit, žádný osud neexistuje,  jen vůle zlepšit život, konečným cílem je  na základě dodržování morálních zásad život po boku Stvořitele.

Otázkou je, která z těchto pohledů na lidskou existenci je normálnější.

Evropská civilizace vytvořila  prostředí pro vznik demokracie, vědy, nanejvýš dokonalého umění, průmyslové výroby - entit, kterými bývalá evropská civilizace nyní dobývá svět.

Hinduistická a budhistická tradice je rozšířena v oblastech, které se vyznačují maximální chudobou, nepořádkem a špínou.

0 0
možnosti

J96a94r58a 28R75a15n53k

29. 11. 2015 5:55

A k hinduismu konvertovala ted byvala konvertitka islamu, Beatrice Radosa....je to same hop sem, ho tam:-/

0 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS